Informações:
Sinopse
I FNOKKEN snakker vi med spennende gjester som har tilknytning til Nordland Teaters produksjoner. Det er uformell prat med mennesker som har mye å fortelle fra livet, karrieren, kunsten og samfunnet. Du får bli bedre kjent med hva som skjer på et teater og med aktørene bak forestillingene.
Episódios
-
Episode 6: Bjørn Ravn Carlsen
19/03/2019 Duração: 25minPeter Eide Walseth snakker med Bjørn Ravn Carlsen om forestillingen «Kollektivt selvmord» som han er instruktør i. De snakker om selvmord, om det å snakke om det vanskelige, og ikke minst - og kan vi le av selvmord?
-
Episode 5: Fuglane
29/01/2019 Duração: 16minI denne episoden får du en introduksjon til vår neste forestilling, «Fuglane» av Tarjei Vesaas. Du får høre litt av teksten, et møte med regissør Bård Lie Thorbjørnsen og får høre om hvordan romanen tas til scenen. Perfekt for skoleelever eller andre som vil være litt forberedt til forestilling.
-
Episode 4: Sven Henriksen
15/11/2018 Duração: 34minSkuespiller, dramatiker, sanger, blogger, forfatter og politiker Sven Henriksen forteller om livet, engasjementet, kunsten og alt det andre han er opptatt av.
-
Episode 3: Øystein Ulsberg Brager
08/10/2018 Duração: 30minPeter Eide Walseth snakker med Monsterunga-reggisør Øystein Ulsberg Brager om hvorfor han elsker teater, hvorfor folk hvorfor publikum bør interessere seg for ny dramatikk og den kommende premieren på Monsterunga.
-
Episode 2: Premiere «Mio, Min Mio»
20/09/2018 Duração: 19minCecilie Lundsholt, Hilde Brinchmann og Birgitte Strid er damene bak «Mio, min Mio» på Nordland Teater og Teatret Vårt. De snakker i denne episoden om barn, teater, «Mio, min Mio» og Astrid Lindgren. Og premierer.
-
Episode 1- Hans - Erik Dyvik Husby
06/09/2018 Duração: 26minTeatersjef Birgitte Strid har Hans-Erik Dyvik Husby, også kjent som Hank von Hell. Han vil fortelle om rollen som Petter Dass i kirkespillet Petter, om livet, teatret og kunsten i den første episoden av FNOKKEN. I FNOKKEN snakker vi med spennende gjester som har tilknytning til Nordland Teaters produksjoner. Det er uformell prat med mennesker som har mye å fortelle fra livet, karrieren, kunsten og samfunnet. Du får bli bedre kjent med hva som skjer på et teater og med aktørene bak forestillingene.

Experimente 7 dias grátis
- Acesso ilimitado a todo o conteúdo da plataforma.
- Mais de 30 mil títulos, entre audiobooks, ebooks, podcasts, séries, documentários e notícias.
- Narração dos audiolivros feita por profissionais, entre atores, locutores e até mesmo os próprios autores.